חזרה לדף הבית

מטהרי מים – כל הטיפים לרכישת מטהר מים ביתי – מי עדן


מאת שירין אלבק, טכנולוגית מזון, מנהלת תחום איכות ובריאות בחברת מי עדן.

המבחר הרב של הפתרונות לסינון וטיהור מי שתייה המוצעות לצרכן הינו מענה למודעות הציבורית ההולכת וגדלה לאיכות מי השתייה. הצרכן הניצב מול שפע הפתרונות המוצעים עומד בפני החלטה מהו הפתרון הטוב ביותר לטיפול במי השתייה שלו, האם בטוח לשימוש, והאם בכלל יש צורך בפתרון שכזה. הכרה והתמצאות בסוגי הפתרונות הקיימים בשוק, תעזור יעזרו בבחירת הפתרון המתאים והאיכותי ביותר.

הצורך במערכות סינון וטיהור מי השתייה


איכות המים
למרות שמי השתייה מסופקים בדרך כלל ברמה נאותה, אנו מקבלים מדי פעם הוראה להרתיחם. ההוראה מתקבלת לרוב לאחר שהתגלה זיהום כלשהו. כמו כן, מערכת האספקה המסועפת, הלעיתים ישנה, יכולה להוות מקור לזיהום פוטנציאלי.
מערכת הסינון הביתי של Eden Pure מבוססת על מסננים בעלי גודל מיקרוני הפועלים על פי עיקרון פיזיקאלי של הפרדת גודל בין חלקיקים מרחפים, שאינם נראים בעין, המתווספים ממעבר המים בצנרת, ועל טכנולוגיית ספיחה באמצעות פחם פעיל להסרת כלור.
לפני רכישת בר מים ביתי יש לוודא שהיצרן עומד בדרישות כל התקנים החלים על מערכת לסינון וטיהור מים ביתי.

שיפור טעם המים
הכלור המוסף למי השתייה מהווה אמצעי חיטוי נגד חיידקים מעוררי מחלות. אחת התכונות של הכלור הוא אפקט שאריתי, הנמשך לאורך כל מערכת האספקה , כך שמי השתייה מכילים כלור.
הרחקת כלור וחומרים אורגניים באמצעות טכנולוגיית ספיחה על ידי פחם פעיל, מהווה אמצעי יעיל ומוכח בשיפור טעם וריח המים. בתהליך זה הכלור וחומרים אורגניים נספחים על שטח פני הנקבוביות בפחם הפעיל ומוחזקים בכוחות אלקטרוסטאטיים– זוהי ספיחה פיזיקאלית.
שילוב נכון של חלקיקים בגדלים שונים, שטח מגע גדול והרכב הפחם הפעיל יאפשרו ספיחה של טווח מזהמים גדול.
זהו תהליך חשוב במערכת סינון וטיהור מי השתייה הקיים ב- Eden Pure.

כל הפתרונות והיתרונות בסדרת Eden Pure

מים מוגזים - כל יתרונות המים בתוספת גיוון איכותי, מרענן ותוסס

הגדרת והתאמת טמפרטורת המים בהתאם להעדפה האישית- מים רותחים, מים חמים, מים פושרים ומים קרים. לכם נותר רק לבחור וללחוץ על הכפתור
זמינות בלחיצת כפתור
שימוש ידידותי ובטיחותי
מדידה מדויקת של כמות המים- כך תדעו בדיוק כמה אתם שותים
מיכל למילוי מים מובנה (בדומה לקיים במכונות קפה ביתיות), שאינו מחייב חיבור קבוע של הבר לברז (וקידוח בשיש) ומאפשר ניידות של הבר       עפ"י צורך.
פתרון קומפקטי ומעוצב במגוון צבעים – מתאים למטבח שלך לפי בחירתך

כל היתרונות של טיהור באמצעות תאורה אולטרא סגולה (UV)
יתרונה הגדול של השיטה הוא בהקטנת העומס הבקטריאלי על ידי פגיעה ספציפית במבנה ה-DNA ובכך לקטילתם. השיטה בטוחה לשימוש במערכת מים בכך שלא חל שום שינוי כימי במערכת ולא נוצרים תוצרי לוואי מסוכנים. בנוסף, שיטת הטיהור באמצעות ה- UV אינה גורמת לריח בלתי נעים או לטעם לוואי ולכן היא שימושית מאוד עבור פילטרים ומטהרי מים לשתייה.
מחירה הזול יחסית, נוחות ההפעלה ,התחזוקה ומניעת הצורך בחומרים כימיים גורמים להצלחתה של שיטה זו בברי המים של Eden Pure בטיהור מי השתייה.


כל המידע על תחזוקה שוטפת לבר מים ביתי
החלפת מסנן כאמור תפקידו של המסנן הוא לבצע הפרדה וספיחה של החומרים הלא רצויים הנמצאים במי השתייה. לאחר שימוש ממושך יעילותו נפגמת בשל הקטנת שטח הפנים והמגע הדרושים לתהליך.
החלפת נורת UV שעות העבודה וכמות ההפעלות, בעת לחיצה על לחצני המזיגה, גורמים עם הזמן לירידה הדרגתית בעוצמת הקרינה. לעתים הנורה דולקת, אך עוצמתה אינה חזקה מספיק, והפחתת העומס הבקטריאלי אינה מתבצעת באופן אופטימלי.


כיצד נקבעת תדירות ההחלפה הרצויה?
חיי מסנן נקבעים לפי כמות הליטרים בהם המסנן עומד, בביצועים המוצהרים המוגדרים על פי כל התקנים אליהם המסנן הוסמך או לפי זמן קבוע של שישה חודשים. כמות הליטרים נקבעת ביחס לשימוש ממוצע, תוך לקיחת מקדם ביטחון.
עוצמת הנורה מהווה פרמטר המשפיע על יעילותה, עוצמה זו פוחתת לאחר שנה. המשך שימוש בנורת UV שאינה מבצעת הקטנת עומס אופטימאלית עלולה לפגוע באיכות המים, לכן חשוב להקפיד על החלפתה בזמן, אחת לשנה.


כיצד מזמינים את השירות?
בכל ערוץ שתבחרו- באתר מי עדן, באמצעות אפליקציית השרות מי עדן "APP" או לחילופין במוקד השירות הטלפוני בטלפון *5335
הכול עד אליכם, בשירות עד הבית.


האם אני צריך לעקוב ולזכור מתי להחליף את החלפים השונים?
לא. אין צורך. כחלק מהשירות של מי עדן, כחודש לפני הזמן המומלץ , הן להחלפת המסנן והן להחלפת נורת ה UV , אנחנו במי עדן נדאג לשלוח לכם תזכורת בערוצי התקשורת השונים.