חזרה לדף הבית

טיפים לבטיחות

אולי לא חשבתם על זה, אבל בר המים שלכם הוא אחד ממוצרי החשמל הכי שימושיים בבית. לכן, הוא צריך להיות גם אחד מהמוצרים הכי בטוחים לשימוש. על מה חשוב להקפיד כדי ליהנות משימוש בטוח של כל בני המשפחה? קבלו מספר טיפים בטוחים במיוחד
בר המים, מלבד היותו חדשני, פונקציונלי, מפנק, חסכוני ופריט עיצובי במטבח, מתפאר גם בקפיצה טכנולוגית בתחום הבטיחות. גיוסה של הטכנולוגיה המתקדמת ושל הנדסת אנוש עדכנית לטובת בר המים שלכם, מבטיחות מוצר איכותי ובטוח לשימוש, לכל בני המשפחה.
אתם יכולים להתפשר על יופי או על צבע, לוותר על פונקציה זו או אחרת, אבל על בטיחות בשום אופן לא
אז רגע לפני שאתם רוכשים בר מים, מומלץ לבדוק את הדברים הבאים:
תקנים, רבותיי, תקנים הקפידו לרכוש בר מים העומד בדרישות של מכון התקנים הישראלי:
תקן ישראלי 900, המתייחס לנושא בטיחות המכשיר
תקן ישראלי 1505 המתייחס לסינון וטיהור מי השתייה, באופן התחזוקה של המכשירים, באורך חיי המסננים ותדירות החלפתם
מיקום בטיחותי - יש למקם את בר המים על מקום יציב ושטוח (כגון שיש), ובכך למנוע נפילות וחוסר יציבות של הבר. רצוי אף למקם אותו לא בקדמת השיש כי אם יותר עמוק וקרוב יותר לקיר.
בר סגור (אין סיכוי שהקורא יבין מה המשמעות של "בר סגור" )-בניגוד למיחם או הקומקום החשמלי, המכוסים במכסה דק שמגן לכל היותר מאידוי של מים, המים בבר נמצאים במיכל שממוקם בתוך הבר, - כל המשפט הזה לא מנוסח באופן ברור וזורם. לא מבין מה המטרה של ההנחיה הזאת
בלי ידיים - בר המים הביתי מכיל תרמוסטט אשר מווסת את חום המים לחום הרצוי. אין צורך להניח את היד על המיחם או על כל כלי אחר, כדי לבדוק האם המים רתחו דיים.
לוח בקרה ידידותי הנדסת אנוש מתקדמת בעת תכנון המכשיר נועדה על מנת לאפשר תפעול פשוט, ידידותי ונוח . ודאו כי אתם מבינים את כלל שימושי ומצבי הכפתורים השונים, ובכך תוכלו למנוע מצבים ותאונות כדוגמת מזיגת מים רותחים במקום פושרים.
מנגנון הגנת ילדים – במקום בו יש ילדים רצוי ומומלץ לוודא שבר המים שנרכש הינו בעל מנגנון הגנת ילדים. מנגנון זה מונע מילדים למזוג לבד (בטעות או במתכוון) מים רותחים. רק לחיצה מבוקרת של מבוגר משחררת את הנעילה ומאפשרת למזוג מים רותחים. פשוט, קל ובטוח.
חסכוני ובטוח – לא משתמשים בבר המים שעות ממושכות? אז למה שיעבוד? הברים הינם בעלי אפשרות להגדיר שעון עצר (טיימר) לשעות בהן המכשיר יעבוד או לא יעבוד. גם חסכוני מבחינת צריכת חשמל וגם בטוח יותר.
קונים בר מים? רק בר שעומד בכל הקריטריונים של בטיחות. אל תתפשרו על פחות מזה.