חזרה לדף הבית

לדברים טובים מתרגלים מהר – ברי המים של מי עדן

הילדים שלכם כבר נולדו אל מציאות בר המים הביתי וטלפון נייד צמוד. אבל רבים מהמבוגרים שבינינו עוד זוכרים את ימי הפינג'ן. מי חשב אז על דרך אחרת להכין קפה? מסתבר, שלדברים טובים מתרגלים מהר –

ברכבת ההרים של החיים המודרניים רוצים הכל מהר, זמין, מידי, קל נוח והכי איכותי שיש – בר המים הביתי נותן מענה מושלם. מישהו יכול לדמיין את עצמו מבעיר את האש שבגז, או מדליק את הכיריים החשמליות, מניח את הפינג'ן או הקומקום וממתין עד שהמים יבעבעו ויגיעו לטמפרטורת רתיחה? אפילו הקומקום החשמלי נראה לנו שייך לימים עברו .

אין זה סוד שאנשים שתו מים גם לפני שבר המים הביתי הגיח לעולם. יחד עם זאת,  כניסתו של בר המים למטבח שדרגה משמעותית את כל הרגלי השתייה המשפחתיים. מעבר לאיכות החיים שהוא מעניק  (קל, פשוט, נוח וזמין כבר אמרנו) הוא העלה את כמות ואיכות שתיית המים של בני המשפחה. זה אומר פחות שתייה מתוקה ויותר שתייה בריאה.  

בר לייף סטייל

נכון, כולם חותרים לשיפור מתמיד באיכות החיים. בכל הקשור לשתיית מים, בר המים הביתי נותן את המענה המושלם לכך.  נוחות השימוש, קלות התחזוקה והעיצוב המרשים שלו כפריט דקורטיבי במטבח, והעובדה שיותר ויותר בוחרים בו על פני כל אלטרנטיבה אחרת, הופכים את בר המים לפריט שכבר אי אפשר בלעדיו.

בעידן המחשב האישי והנייד הצמוד, בר מים ביתי אינו מותרות. הוא חלק אינטגרלי מתבנית נוף חיינו, ופריט חשוב בתרומתו לאיכותם ולבריאות בני המשפחה. וכן, גם  חלק מלייף סטייל.

שתו מים

אחת הסיבות המשמעותיות לכך שלא כדאי לכם לוותר על בר מים בבית היא: בריאות. הניסיון מלמד שבבתים בהם יש בר מים שותים הרבה יותר מים.

מדוע? הנגישות למים בטמפרטורה הרצויה ובכמות הרצויה באמצעות לחיצה פשוטה  על כפתור, מהווה פיתוי למזוג כוס מים מהבר במקום כוס מיץ ממותק (ובכך להקטין משמעותית את כמות הסוכרים שהילדים שותים), או משקאות  דיאטתיים (ובכך להקטין את כמות הממתיקים המלאכותיים שהמבוגרים שותים). כך,  כאשר יש בר מים בבית, כל בני המשפחה שותים יותר מים.  שתיית מרובה של מים מאפשרת שמירה על מאזן הנוזלים בגוף, שיפור חילוף החומרים, שמירה על חיוניות ולחות העור ולצימצום תחושת הרעב.

"חברות סיפרו לי שהילדים שותים הרבה יותר מים והאמת, לא האמנתי", מספרת רונית לוי מרעננה. "אצלנו הילדים שתו במשך השבוע תרכיזי מיץ למיניהם  ובסופ"ש שתייה מתוקה. עכשיו, כשבר המים שלנו עומד  במטבח, הם פשוט ניגשים אל הבר ומוזגים. בחיים לא הצלחתי לשכנע אותם לשתות מים. עכשיו אני אפילו לא צריכה לבקש...".

להתפנק כל יום

עכשיו נותרה רק השאלה באיזה בר מים לבחור.

כיום, הברים המתקדמים בשוק מגיעים עם מסך LCD  ומסך מגע צבעוני לתפעול מודרני וידידותי למשתמשים. היום, אפילו לא צריך ללחוץ על כפתור כדי למזוג מים. נגיעה קלה במסך המגע והמים זורמים. טובי המעצבים שוקדים על בר שיהיה גם נוח לשימוש -  וגם יהווה פריט עיצובי משלים במטבח, מעולם לא היה יפה כל-כך לשתות בריא.

לצד הפעולה הבסיסית של בחירת טמפרטורת המים הרצויה– קרים, פושרים ורותחים, הברים המתקדמים מציעים שלל אפשרויות שונות ומגוונות, שלא משאירות שום צורך (אפילו כזה שעוד לא חשבנו עליו) ללא מענה.  למשל, אפליקציית MY CUP להתאמה אישית של כמות וטמפרטורת המים לכל אחד מבני המשפחה, Eden Pure Touch\ Soda  הנם ברי המים היחידים עם מיכל מים פנימי ועצמאי בנפח 4 ליטרים,. פעולה קלה ופשוטה ע"י נגיעה במסך המגע של המוצר, תבחר בין מצב נייח לנייד, בחרתם מצב נייד, כל מה שדרוש הוא למלא את המיכל הפנימי במים טריים, לחבר לחשמל ולהנות מגוון ברים, בעלי פונקציות מפנקות ומתקדמות במיוחדעומדים לרשותכם.

השאלה אינה האם לרכוש בר מים הביתה, השאלה היא איזה בר נותן לכם את המענה המתאים לכם ביותר לצרכי המשפחה ובהתאם לתקציב.

איך תדעו איזה בר מתאים לכם ביותר? זה כבר נושא לכתבה אחרת.


בגוף רמת הנוזלים צריכה להיות קבועה- לא גבוהה.

בעודף- הגוף מפריש שתן בעיקר

בחוסר – הפרשה של הורמונים שתפקידם לקלוט ולספוג כמה שיותר מים בסינון הדם בכליות, מנגנון הצמא וכו'